rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna

9 maja 1945 roku nie zakończyła się Druga Wojna Światowa, a kapitulacja hitlerowskich Niemiec nastąpiła już dzień wcześniej, w dniu 8 maja 1945roku.

W Warszawie, która była doszczętnie zniszczona przez hitlerowców nie ma 8 maja 2013roku żadnej defilady Wojska Polskiego, natomiast Prezydent RP pojechał do Paryża oglądać defiladę armii francuskiej, która poddała swoją stolicę Niemcom bez większego wojskowego oporu.

Znowu próbuje się fałszować historię w celach odbudowy Jałty i wielkorosyjskich interesów .
Najważniejszymi świętami totalitaryzmu komunistycznego była rocznica Rewolucji Październikowej i 9 maja .
Przez cały okres PRL-u wmawiano nam, że Armia Czerwona wyzwoliła nas od faszyzmu i że 9 maja 1945roku dzięki Związkowi Radzieckiemu zakończyła się II Wojna Światowa.
9 maja nie może być rocznicą zwycięstwa wyzwolicieli, bo Związek Radziecki rozpoczął „wyzwalanie" Kresów Wschodnich Rzeczypospolitej już 17 września 1939 roku i pierwsze zwycięstwo Armii Czerwonej święcił wraz z hitlerowcami defiladą w Brześciu nad Bugiem . Potem było stalinowskie „wyzwalanie" oficerów polskich w Katyniu przez strzały w tył głowy , wywózki setek tysięcy bezbronnych polskich rodzin z okupowanych terenów RP na Sybir i rabunek ich majątków w ramach „wyzwalania" Kresów Wschodnich Polski od elementów wrogich socjalizmowi . Wyzwalano również kościoły katolickie zamieniając je w ZSRR na stajnie, magazyny , chlewnie i inne świeckie osiągnięcia socjalizmu.
Gdy Polacy z Armii Krajowej sami wyzwolili Wilno od hitlerowskiej okupacji, to wkrótce potem zostali rozbrojeni przez Armię Czerwoną i wielu naszych bohaterów nie doczekało końca wojny ginąc z ręki stalinowskich oprawców.
22 lipca 1944 roku utworzono proradziecki rząd komunistyczny dla przyszłego PRL-u i na bagnetach Armii Czerwonej „wyzwoliciele" zaczęli wprowadzać sowiecki ład w PRL-u. Gdy wybuchło Powstanie Warszawskie, to Stalin nie pozwolił nawet Armii Berlinga wspomóc walczącą stolicę i cynicznie wstrzymał ofensywę na Wiśle, aby Warszawę mogli swobodnie zniszczyć hitlerowcy, niedawni sojusznicy ZSRR-u.
Gdy Armia Czerwona weszła na Śląsk, to Rosjanie rabowali wszystko co napotkali na drodze, nawet całe zakłady przemysłowe. Babcia opowiadała mi jak weszli w lutym 1945r czerwonoarmiejcy do jej mieszkania w Bielsku i jeden mierzył do niej pepeszą , a drugi zapytał czy podaruje mu zegarek poległego we wrześniu 1939 roku męża, jaki miała na ręce i ... podarowała. W bestialski sposób NKWD i UB mordowało AK-owców i przedwojennych policjantów.
Kapitulacja Niemiec wobec aliantów koalicji antyhitlerowskiej miała miejsce 8 maja 1945roku, ale Stalin chciał mieć dla celów propagandowych indywidualny sukces ZSRR i dlatego hitlerowcy skapitulowali ponownie 9 maja 1945 roku już po pierwszej kapitulacji.
Kłamstwem jest , że 9 maja zakończyła się II Wojna Światowa, bo trwała ona nadal w Azji, a w Moskwie na Łubiance więziono przywódców Polski Podziemnej i przedstawicieli prawdziwego Rządu Polskiego.
Nawet w PRL-u nie zakończyły się 9 maja walki, bo Narodowe Siły Zbrojne walczyły nadal z nowym okupantem, który cynicznie określił samego siebie jako „wyzwoliciela" . NKWD I UB nadal prowadziły wojnę przeciw inteligencji polskiej nastawionej wrogo do socjalizmu, obszarnikom, latyfundystom, włascicielom fabryk , a przede wszystkim patriotom polskim. Mordowano AK-owców, chłopów, księży , nauczycieli . żolnierzy NSZ i każdego kto ośmielił się przeciwstawiać nowemu totalitaryzmowi spod znaku sierpa i młota .
Potem w ramach komunistycznych porządków strzelano do robotników w Poznaniu w 1956 roku, bito pałami studentów w 1968roku. Mordowano bezbronnych stoczniowców na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku, a potem bito robotników Ursusa i Radomia w 1976roku .
W 1981 roku wprowadzono stan wojenny dla obrony interesów „wyzwolicieli" ze wschodu , zamordowano górników z kopalni „Wujek" potem księdza Jerzego Popiełuszkę i 100 innych „działaczy antysocjalistycznych", ale nie przeszkadzało to Jaruzelskiemu i Kiszczakowi regularnie świętować 9 maja .
Nie mam zamiaru nawet w telewizji oglądać moskwieskiej defilady w dniu 9 maja, bo to nie jest rocznica naszego zwycięstwa, lecz rocznica wprowadzenia w Europie Środkowej i Wschodniej nowego totalitaryzmu, któremu było na imię stalinizm .
Zwycięstwo nad faszyzmem powinno być świętowane na Westerplatte 1 września i w Warszawie 1 sierpnia, bo Polska jako pierwsza zbrojnie przeciwstawiła się hitleryzmowi, a Powstanie Warszawskie było największym antyfaszystowskim zrywem powstańczym w okupowanej Europie !


Rajmund Pollak

2013-05-08 | Dodaj komentarz
Też rocznica
2013-05-09 21:35:17
9 maja 1794 powieszeni zostali publicznie w Warszawie przywódcy Targowicy skazani na karę śmierci przez sąd kryminalny: biskup inflancki Józef Kossakowski, hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz, hetman polny litewski Józef Zabiełło.
Rajmund Pollak
2013-05-10 08:26:41
@ Też rocznica. Witam na moim blogu! Dziękuję za bardzo istotną informację dotyczącą końcowego okresu Pierwszej Rzeczypospolitej. Pozdrawiam.
franek
2013-05-20 02:25:45
I co katoliku wielki ??njowy papiez mowi ze . i co????ktory biskup odda ci swoja bemke czy audi a zapytaj ich poi co im te autka?????? smieciyu
Szcotka
2013-05-20 02:40:14
wychyn nosa z tej dziury ,a zobvaczysz jak ludfzie zyja . ty to zyjesz w epoce kamienia lupanego.i tam skonczysz . nikt nie obchodzi juz w europie takich rocznic jak w polsce ..jakie to ma znaczenie teraz ..zastanow sie ......zadnego.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517799
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Kapitulacja hitlerowskich Niemiec powinna być świętowana na Westerplatte i w Warszawie!, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała